В Києві розпочалася акція громадської солідарності «Дитина має право на життя!»

З нагоди Всесвітнього дня захисту дітей, хворих на рак 15 лютого 2011 року о 17.00 в аудиторії № 204 Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська 60) відбудеться урочиста церемонія підписання з Національним інститутом раку НАМН України Меморандуму про співпрацю щодо подолання раку.

Захід проводиться в межах акції громадської солідарності «Дитина має право на життя!», яка спрямована на допомогу дітям, хворим на рак.

Акція ініційована неурядовою благочинною організацією, яка протягом десяти років здійснює програми, спрямовані на допомогу дітям та молоді, хворим на рак - Міжнародним благодійним фондом “Набат”. Партнерами акції виступили Національний олімпійський комітет України та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Серед почесних гостей на церемонії будуть присутні президент Національного олімпійського комітету, Герой України Сергій Бубка, президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Леонід Губерський, чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання, Герой України Яна Клочкова, дворазовий призер Олімпійських ігор з дзюдо Роман Гонтюк, видатна піаністка, Народна артистка України, лауреат міжнародних конкурсів, «Людина року 2009» Євгенія Басалаєва, відомий український скульптор Євген Дерев’янко.

Спілка ректорів вищих навчальних закладів України підтримала ініціативу фонду «Набат» та звернулася до керівників всіх вищих навчальних закладів міста Києва з проханням приєднатися до акції громадської солідарності «Дитина має право на життя!» та сприяти залученню органів студентського самоврядування до її проведення.

«Проведення зазначеного заходу дозволить створити дієву мережу з допомоги дітям, хворими на рак, а також сприятиме підвищенню ефективності виховної роботи у навчальних закладах, поширенню гуманістичних ідеалів та соціально відповідального світогляду серед студентської молоді, надасть нового поштовху розвитку органів студентського самоврядування»,- підкреслив президент Спiлки ректорiв вищих навчальних закладiв України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка академік Леонід Губерський.

„Озираючись навколо, кожен з нас має замислитись над тим, куди ми рухаємось і що чекає українську націю попереду. На сьогоднішній день стан здоров’я особливо молодого покоління не може не турбувати. Ми чітко усвідомлюємо, що саме спорт і олімпійський рух здатні стати тим дієвим механізмом, що може змінити ситуацію на краще”, - зазначив Сергій Бубка. „Національний олімпійський комітет розглядає цю співпрацю як можливість зробити свій вагомий внесок у вирішення вкрай важливих соціальних проблем”, - наголосив президент НОК.

Акція підтримана Державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді, районними у місті Києві державними адміністраціями, представники яких також візьмуть участь у підписанні Меморандуму.

Щорічно в Україні діагностується понад 1500 випадків нововиявлених злоякісних утворень у дітей. Одночасно з 2009 року по теперішній час в Україні відсутнє державне фінансування закупівлі реактивів для діагностичних лабораторій та медичного обладнання для дитячої онкології. Всі шалені витрати на діагностику та лікування дитини покладено на плечі батьків. Хворі діти та їх батьки стали заручниками ситуації, яку неспроможна вирішити держава. Єдина надія зміни ситуації на краще - це пробудження громадської свідомості, починаючи з кожної людини, незалежно від її соціального положення.

У межах акції планується проведення просвітницької кампанії з проблем ранньої діагностики раку серед студентської та учнівської молоді міста Києва, а також збір благодійних пожертв шляхом організації на базі навчальних закладів низки творчих вечорів, концертів, літературних презентацій, виставок сучасного мистецтва, аукціонів на благодійній основі. Всі зібрані кошти будуть спрямовані на закупівлю реактивів та обладнання для діагностичної лабораторії дитячого відділення Національного інституту раку НАМН України.

На церемонії підписання будуть присутні: голови районних в місті Києві державних адміністрацій, керівники вищих навчальних закладів м. Києва та голови студентського самоврядування, керівники громадських та благочинних організацій, представники ЗМІ, соціально відповідального бізнесу, видатні особистості (діячі культури, мистецтва та спорту) України та інших країн світу, які підписавши Меморандум про співпрацю щодо подолання раку, публічно візьмуть на себе зобов’язання докладати зусилля для реалізації зазначених у Меморандумі положень.

Проведення зазначеного заходу стане першим кроком на шляху створення національної міжсекторальної мережі, яка об’єднає можливості та ресурси державного та громадського секторів у співпраці з соціально відповідальним бізнесом, з метою допомоги дітям, хворими на рак.
Comments